Zabytki muzealne umieszczone w środku i na zewnątrz

Posted by on Lip 23, 2013 in Muzea, Top | 0 comments

szkielet-dinozauraMuzea szczególnie te budowane obecnie są bardzo różnorodne. Posiadają bogactwo wszelkich artykułów z różnych epok i stron, dlatego nie zawsze można je pokazać tradycyjnie. Mogą one być również zbyt duże dlatego muzea muszą mieć dodatkowe miejsca aby gościom wyjątkowo się to podobało. Wiele muzeów, szczególnie historycznych posiada na zewnątrz swoje piękne okazy i tym samym lepiej to przyciąga ludzi aby mogli je obejrzeć z bliska. Zazwyczaj są to pojazdy wielkogabarytowe takie jak samochody, czołgi, samoloty, kolej czy nawet statki. Wszystko zależy w jakim regionie dane muzeum jest położone i czego dotyczy. Każdy większy nabytek musi być w ten sposób umiejscowiony również po to aby ludzie nie mogli za bardzo go dotykać. Na noc natomiast są one chowane do hangaru w którym następuje też czyszczenie i mycie. Takie muzea na zewnątrz posiadają specjalne szlaki którymi się zwiedza. Są one opisane i pokazana droga jak to robić aby się nie zgubić. Zwiedzanie takich miejsc zajmuje dużo czasu ponieważ są to okazy niebywale wielkie i często ludzie podziwiają je. Wszelkie drobne natomiast artykuły umieszczone są wewnątrz muzeum i są zazwyczaj na stałe. Zamknięte w gablotach tak aby goście nie mogli ich dotykać i tym samym zniszczyć. Jeśli do muzeów trafiają nowe wyroby muzealne wtedy następuje wymiana lub są stworzone dodatkowe miejsca. W takiej sytuacji jest dodatkowa reklama po to aby zachęcić ludzi do przyjazdu i obejrzenia. Muzea są również tak podzielone ze względu na wielkość i nie wszystkie się zmieszczą w jednym miejscu. Na specjalnym polu za budynkiem muzealnym stoją te które najbardziej rzucają się w oczy. Nie każde muzeum posiada takie możliwości aby wykorzystać również plac na zewnątrz. Jeśli wszystkie okazy muzealne są na tyle drobne że można je powiesić, umiejscowić, czy też położyć wtedy tak się je wykorzystuje. Zabytki mogą także być w postaci wizualizacji czy też symulacyjnej i odtwarzają wtedy to co niegdyś było rzeczywistością.