Zwiedzanie muzeów podczas słynnej nocy muzeów

Posted by on Lip 10, 2013 in Muzea | 1 comment

zwiedzanieNoc muzeów to jedyna noc w roku podczas której można zwiedzać wszystkie muzea jakie są tylko czynne. Taka okazja trafia się jednorazowo, ponieważ jest to zachęta dla ludzi aby odwiedzali muzea. Jest tego kilka zalet, ponieważ przede wszystkim ta noc muzeów jest darmowa. Można odwiedzać niezliczoną ilość muzeów tak długo, jak tylko to możliwe. Zazwyczaj drzwi otwierane są wieczorem i do rana muzeum jest czynne. W przeciągu jednej nocy w muzeum przewija się tysiące osób. Ludzie chcą zobaczyć wtedy to czego nigdy nie mieli okazji. Jeśli ktoś mieszka w okolicy w której ilość muzeów także jest duża to atrakcji jest sporo. Każde muzeum jest wtedy czynne, czy to jest bardziej współczesne czy historyczne. Wszelkie gabloty są pokazywane, te wewnątrz, na zewnątrz jak również nowości. Można zakupić pamiątki a przede wszystkim poznać historie danego muzeum i z tym z czym się on wiąże. Noc muzeów jest zorganizowana przez państwo i dotyczy tylko naszego kraju. Mimo że odbywa się to w nocy to nikt nie jest zmęczony ponieważ do zwiedzania jest wiele różnych miejsc. Takie otwarte drzwi do dla muzeów doskonała i jedyna tak wielka reklama. Dzięki temu mogą zobaczyć je również dzieci, gdzie na co dzień jest to nieco utrudnione. Najwięcej przychodzi osób młodych, a także studentów którzy interesują się dziedziną muzealną. Duża grupa atrakcji jest przygotowana tylko na tę noc dlatego tym bardziej warto to zobaczyć. Nie wolno robić zdjęć ale wspomnienia są na długie lata. Noc muzeów organizowana jest każdego roku dlatego można za każdym razem zwiedzić zupełnie inne muzea. Dla osób które mają samochody to możliwość aby w ciągu nocy odwiedzić nawet kilka miast. Muzea w nocy są odpowiednio podświetlone dlatego łatwo do nich trafić. Wnętrza również są oświetlone dlatego nie ma obaw o to że coś zostanie pominięte. Jest to noc w której można zwiedzić jedynie na żywo ponieważ nigdzie nie jest to rejestrowane.

1 Comment

1. Noc muzeów to świetna sprawa, można wtedy odwiedzić kilka takich lokalizacji . Poza tym w nocy wszytko inaczej wygląda.